Titus Nicoara a semnat un nou contract cu CSM Medias.

Titus Nicoara continua la Clubul Sportiv Municipal Medias. Romanul in varsta de 32 de ani va evolua pentru al doilea sezon consecutiv pentru CSM. De asemenea, acesta a mai evoluat patru sezoane la Medias, reusind sa castige de doua ori Cupa Romaniei.

Titus masoara 2.02 metri si evolueaza pe postul de extrema. A sosit la Medias in vara anului trecut, de la BCM U Pitesti.

In sezonul precedent al Ligii Nationale de Baschet Masculin, internationalul roman a bifat 27 de prezente, avand medii statistice de 13.6 puncte, 8.5 recuperari, 2.2 pase decisive, 1.2 interceptii pentru 18.1 la eficienta in 29 de minute pe meci. Acesta a avut procentaje de 56.1% la aruncarile de doua puncte, 31.7% din afara semicercului si 54.5% de la linia aruncarilor de pedeapsa.

“Jucatorul echipei noastre a depasit 350 de meciuri in Liga Nationala, reusind 12.1 puncte, 7.3 recuperari si 1.3 pase decisive. Acesta a mai evoluat in trecut la Gaz Metan, CSM CSU Oradea, CSA Steaua si BCM U Pitesti.

Echipa noastra i-a mai transferat pe Octavian Popa Calota, Nikola Siladji si Jonathan Barnes. De asemenea, Andrei Iliescu si Daniel Banciu continua la Medias”, transmit reprezentantii CSM Medias..

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *