Baschet: CSM Medias joaca azi primul meci din 2020

Bachetbalistii medieseni joaca azi primul meci pe teren propriu din acest an. De la ora 18:00. CSM Medias intalneste CSM Tg. Jiu, in cadrul etapei a XII-a din Liga Nationala de Baschet Masculin. Meciul se desfasoara la Sala Sporturilor din cartierul Vitrometan. Intrarea este libera.

“Dupa doua saptamani, baschetbalistii echipei noastre revin pe teren in fata proprilor suporteri. Echipa noastra a incheiat anul 2019 cu o victorie pe terenul celor de la CSM Miercurea Ciuc, scor 87-82. in urma acestei victorii, Nicoara&Co si-au asigurat prezenta in Grupa Galbena, acolo unde primele doua echipe se vor califica in play-off.

De partea cealalta, echipa din Tg. Jiu a cedat pe teren propriu in etapa precedenta, in fata celor de la CSM Galati, scor 73-101. Echipa pregatita de Cladiu Alionescu se afla pe locul 6 al clasamentului cu 3 victorii si 8 infrangeri.

Confruntarea va fi oficiata de Ionut Moraru, Razvan Opris si Tudor Crisan, comisar din partea Federatiei Romane de Baschet fiind Radu Bucerzan.

Dupa aceasta confruntare, echipa noastra va mai disputa doua partide, una pe terenul celor de la Athletic Constanta, urmand ca apoi sa intalnim CSM Galati, pe teren propriu, in ultima etapa. Asadar, CSO Voluntari, CSM Galati si CSM Medias sunt echipele calificate in Grupa Galbena”, anunta reprezentantii CSM Medias.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *