Baschet: Azi se joaca returul din Cupa Romaniei

Clubul Sportiv Municipal Medias primeste vizita celor de la CSM Miercurea Ciuc in mansa retur a primului tur din Cupa Romaniei. Confruntarea este programata azi, 8 octombrie, cu incepere de la ora 18, la Sala Sporturilor Medias, intrarea fiind libera.

La Miercurea Ciuc, echipa antrenata de Mihai Popa si Dan Popa s-a impus cu scorul de 79-63. Asadar, echipa noastra pleaca favorita la calificarea in urmatoarea faza a competitiei.

In partida tur, Calota&Co au controlat jocul, dominand la toate capitolele statistice. Echipa noastra a marcat 48 de puncte de sub panou, fata de cele 24 reusite de adversari. 17 puncte pe contraatac au reusit baietii nostri si 16 puncte pe recuperari ofensive, fata de 5 puncte, respectiv 6 puncte reusite de echipa din Miercurea Ciuc.

Cele doua echipe s-au intalnit anul trecut in aceeasi faza a competitiei. Atunci, echipa noastra s-a impus la Miercurea Ciuc, scor 94-78, urmand ca apoi sa castige confruntarea de la Medias cu scorul de 91-78.

La sfarsitul acestei saptamani, CSM Medias va debuta in noul sezon al Ligii Nationale de Baschet Masculin. Echipa noastra va intalni, pe teren propriu, CSM Focsani.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *