Donație pentru Serviciul de pompieri voluntari Hoghilag

Serviciul de pompieri voluntari de la Hoghilag primește o autospecială necesară stingerii incendiilor. “Mașina sosește din Germania, orașul Gaiberg și va fi o donație pentru comuna noastră. Sperăm ca astfel să putem contribui și noi , chiar dacă suntem un serviciu voluntar, la salvarea de bunuri și vieți, intervenind promt atât în Hoghilag cât și în localitățile din jur dacă este nevoie și dacă ne este solicitat acest lucru. De asemenea s-au creat premisele pentru ca echipa noastră de tineri pompieri să fie pregătită în Germania timp de 10 zile, atunci când situația actuală generată de pandemie, va permite acest lucru. Mulțumim în mod special minunatei echipe de pompieri de la Malâncrav care ne-a ajutat și susținut în acest demers!”, spune Nicu Lazăr, primarul comunei.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *