Fotbal: Gaz Metan Medias la prima infrangere in Liga 1

Club Gaz Metan MediasEchipa antrenata de Cristian Pustai a fost invinsa ieri seara cu scorul de 3-1 pe terenul celor de la CSMS Iasi. Iesenii au deschid scorul în minutul 5, in urma cornerului executat de Ciucur, balonul a fost deviat pana la Tiganasu iar acesta a deschis scorul. Dupa 30 de minute in urma unui cornel mediesenii egaleaza prin Axente de langa doi fundasi ieseni. CSMS Iasi trece in avantaj dupa un gol superb de la 20 de metri inscris de Bole.

Andrei Cristea inchide tabela in minutul 89 prin golul marcat din lovitura libera din afara careului. Etapa viitoare, iesenii vor face deplasarea pe terenul celor de la ASA Targu Mures, in timp ce mediesenii vor intalni, pe teren propriu, Viitorul lui Gheorghe Hagi.