Gaz Metan Medias eliminata din Cupa Romaniei

Gaz Metan Medias a fost eliminata in aceasta seara din competitia pentru Cupa Romaniei. Mediesenii au pierdut cu scorul de 2-0 in meciul disputat cu Ceahlaul Piatra Neamt. Echipa condusa de Cristian Pustai a avut lovitura de start. Prima mare ocazie a partidei a avut loc in minutul 6 , Eric a cazut in careu dar arbitrul nu a acordat lovitura de la 11 metri.

In minutul 13 Cristi Bud a fost la un pas sa deschida scorul dar portarul nemtean a avut un reflex foarte bun. Ceahlaul a avut prima ocazie in minutul 27 dar portarul mediesean a inchis foarte bine poarta. Cu putine ocazii de joc , prima repriza se termina la egalitate , scor 0-0.

Club Gaz Metan Medias
Ceahlaul Piatra Neamt a avut  lovitura de start in partea a doua a meciului. Gaz Metan au inceput foarte bine repriza a doua. Cristi Bud s-a accidentat si a fost schimbat cu Florin Dan. Prima ocazie a reprizei secunde a apartinut Gazului , Florin Dan trage peste poarta de la 20 metri. Minutul 64 , Badescu de la Piatra Neamt trage mult pe langa poarta. Azdren Lullaku noul intrat, a avut sansa sa deschida scorul dar a ratat. Medieseanul Radu Zaharia era sa isi trimita mingea in propria poarta.

Minutul 77 aduce primul gol al partidei , capitanul nemtean Badescu deschide scorul , dupa numai 1 minut Lucanovi reuseste al doilea gol . Antrenorul Cristi Pustai il trimite in teren pe cel mai bun jucator Tahaer Bawab . Mediasul ataca poarta lui Miron dar nu reuseste sa inscrie. Meciul se termina 2-0 pentru nemtenii. Gazul este elimita din Cupa Romaniei dupa aceasta infrangere . Mediasul pierde in fata celor din Piatra Neamt de 2 ori in numai 10 zile.