Gaz Metan ramane pe podium dupa meciul de la Constanta

Formatia antrenata de Cristian Pustai ramane pe pozitia a treia, dupa egalul de aseara impotriva echipei antrenate de Gheorghe Hagi, cu scorul de (1-1). Gaz Metan Medias a deschis scorul in minutul 19, prin Llullaku. Ramniceanu a iesit gresit la un corner executat de Eric, iar atacantul albanez a profitat de faptul ca Nimely nu a reusit sa degajeze.

Club Gaz Metan Medias

Viitorul a egalat in minutul 57, prin Nimely, dupa o balbaiala in apropierea portii aparate de Plesca. Nimely a sutat de la marginea careului, portarul Mediasului a respins in prima faza, iar balonul a ricosat la Trtovac.

Acesta nu a reusit sa respinga la timp si a fost deposedat de Nimely, care a trimis in poarta. In urma rezultatelor din aceasta etapa, Gaz Metan ramana pe pozitia a 3-a, cu 27 de puncte, si a ajuns la noua meciuri fara infrangere. Etapa urmatoare intalneste pe teren propriu formatia Concordia Chiajna, sambata, incepand cu orele 18:00, iar partida poate fi urmarita in direct pe Digi Sport 1, Dolce Sport 1 si Look TV.