Gaz Metan Medias umileste Dinamo Bucuresti

Formatia antrenata de Cristian Pustai a invins aseara Dinamo Bucuresti cu scorul de (4-0). Mediesenii au deschis scorul prin Llullaku, in minutul 31’, dintr-un penalty obtinut de el. Gaz Metan a majorat scorul prin Mircea Axente, in minutul 77’, tot acesta a inscris si golul trei, in minutul 81’, iar Llullaku a inchis tabela in minutul 90, tot dintr-un penalty si a ajuns la golul cu numarul 16 in acest sezon. Dupa acest joc, Gaz Metan a ajuns la a 12-a partida fara infrangere.

Etapa viitoare, Gaz Metan intalneste Pandurii Targu-Jiu, sambata, 10 decembrie, incepand cu orele 16:00 si poate fi urmarit in direct pe Digi Sport 1, Dolce Sport 1 si Look TV.

nea-ando

”Nu a fost o lipsa de dorinta, ci o lipsa de concentrare in faza de atac. Trebuia sa dam gol in finalul primei reprize, sa ne sacrificam, nu asa, ca noi suntem Dinamo si dam gol. Dupa meciuri ca cel cu Steaua jucatorii se relaxeaza, desi am vorbit cu ei. Uite ca atunci cand iti revii putin se intampla astfel de episoade. Trebuie sa castigam meciul de sambata cu ASA si apoi sa castigam ce meciuri mai avem de disputat anul asta. O sa fie un meci foarte tensionat cu Steaua, pe 22 decembrie”, a spus Ioan Andone, dupa meci.

”Ne doream cele trei puncte, ne doream sa nu pierdem, dar cum a iesit a fost foarte bine. Repriza a doua am controlat-o bine, trebuie sa mai rezistam in aceste doua etape pana la finalul anului si tragem linie dupa. Cu Pandurii o să fie un meci special, pentru ca ma voi revedea cu oameni cu care am lucrat. In Cupa Romaniei, cu Dinamo, va fi altfel, e o alta abordare. Poate, la un moment dat, ne convenea si un 0-0 azi, pentru ca ii luam la rezultatele directe. Terenul a fost cat de cat bun, pentru ca a fost dat drumul la incalzire de vreo doua zile”, a declarat Cristian Pustai.