Gaz Metan Medias remizeaza pe teren propriu

Gaz Metan a remizat ieri dupa-amiaza, pe teren propriu, cu formatia Poli Timisoara scor (1-1). Timisorenii au deschis scorul in minutul 30’ prin Popovici, iar mediesenii au egalat prin Azdren Lullaku in minutul 70. In minutul 75’, jucatorul celor de la Gaz Metan, Radu Zaharia, a luat al doilea cartonas galben, implicit cartonasul rosu, dupa o intrare dura. Dupa noua etape, Gaz Metan se claseaza pe locul 8 cu 12 puncte, iar etapa viitoare intalneste formatia CFR Cluj. Partida va avea loc luni, 26 sept., incepand cu orele 20:30 si poate fi urmarita in direct la Digi Sport 1 si Dolce Sport 1.

Club Gaz Metan Medias

“E greu sa revii dupa 1-0. Azi a trebuit sa ne dam examenul de maturitate, sa vedem cat de puternici suntem si daca putem gestiona victoria din etapa trecuta. Stiam ca vom intalni o echipa care se bate pana in ultimul minut. Nu e normal sa faci o greseala cum a facut Zaharia. E frustrant cand castigi contra campioanei si pierzi cu o codasa. Daca o sa fim o echipa matura, o sa ne batem pentru locurile fruntase, daca nu, nu. Noi suntem o echipa mica, ne batem sa obtinem cat mai multe puncte, sa fim cat mai bine clasati. Nu este nicio presiune. Se pare insa ca inca nu avem maturitatea necesara sa legam doua-trei victorii”, a declarat Cristian Pustai.

“Am castigat un punct, este bine meritat, acum urmeaza sa vedem daca primim cele 8 puncte de penalizare de la TAS. Daca nu primim cele 8 puncte de la TAS, este foarte greu sa te salvezi de la retrogradare. Este un rezultat echitabil, repet ca, daca dadeam gol la 1-0, nu mai pierdeam jocul de astazi. Gazdele au avut mult mai multe ocazii si au dominat jocul, dar pana la urma am reusit sa obtinem un punct la Medias”, a declarat Ionut Popa.