Gaz Metan Medias invinsa de Dinamo pe teren propriu

Gaz Metan Medias a pierdut aseara cu scorul de  1-2 , contra celor de la Dinamo Bucuresti. Mediesenii au deschis   scorul in minutul 3 prin Aymen Tahar dupa o faza simpla in care fundasii dinamovisti au respins gre sit. Bucurestenii au restabilit egalitatea pe tabela in minutul 21 prin  Boubacar  care reia in plasa din 5 metri. In minutul 54 dinamovistii trec in avantaj prin golul marcat de Bilinski dupa o centrare venita din partea lui Cosmin Matei.Dinamo ramane cu un jucator in minus din minutul 72 dupa ce Grecu a luat cartonasul rosu . Chiar daca au avut un jucator in plus cei de la Gaz Metan nu au reusit sa egaleze.

CRISTI DULCA

Dupa acest meci Gaz Metan pot sa cada pe un loc retrogradabil. Etapa viitoare echipa lui Cristi Dulca se deplaseaza la Chiajna in timp ce Dinamo intalneste pe teren propriu Petrolul Ploiesti.

Ionel Danciulescu(Dinamo) :”Am castigat o partida foarte importanta , stiind ca Gaz Metan trece printr-o perioada foarte proasta. Am inceput jocul de la 1-0 pentru gazde, dupa un gol luat foarte repede.   A doua repriza am jucat cu un jucator in minus dar am reusit sa tinem de rezultat. Vreau sa imi felicit jucatorii pentru acesta partida”.

Cristi Dulca(Gaz Metan):”Sunt foarte dezamagit pentru ca este al patrulea meci in care conducem si nu reusim sa castigam. Nu vreau sa dau vina pe jucatori ca nu imi sta in caracterul meu sa fac acest  lucru. Facem foarte multe greseli individuale cat si colective.Luam goluri de cascadorii rasului , faza care ar trebui rezolvate cat mai simpu sau logic. Este foarte greu pentru ca pierdem puncte intr-un campionat in care vor retrograda 6 echipe si ne apropiem tot mai repede de acele locuri.