Gaz Metan Medias invinge campioana Romaniei

Gaz Metan Medias, formatia antrenata de Cristian Pustai a invins aseara Astra Giurgiu cu scorul de 2-0 pe Cluj Arena. Mediesenii au inscris ambele goluri in repriza a doua intr-un interval de 8 minute. Azdren Lullaku reusit o dubla in minutul 71’ respectiv 79’ si se claseaza pe locul doi in topul golgheterilor cu 6 goluri reusite in 8 etape.

Club Gaz Metan Medias

Dupa acesta victorie Gaz Metan a urcat pe pozitia a 8 a cu 11 puncte in timp ce Astra ramane pe locul 12 cu 5 puncte. Etapa viitoare mediesenii intalnesc Poli Timisoara, partida va avea loc la Medias, joi 22 septembrie a.c., incepand cu orele 16:00 si poate fi urmarita in direct la Digi Sport 1 si Dolce sport 1.

”Am intrat pe teren cu gandul de a castiga si este bine ca a iesit așa. Au fost doua faze frumoase, doua contraatacuri. Era de asteptat ca la 1-0 cei de la Astra sa riste, sa lase spatii si de aceea l-am lasat pe Eric in acea zona a terenului. A aparut Munteanu bine, dupa care Llullaku a fost la finalizare si a marcat de doua ori. El trebuie sa joace bine, asta este menirea lui. Prima repriza a jucat putin mai slab si s-a aflat chiar pe o lista de schimbare, dar a revenit in partea a doua cand a marcat cele doua goluri. Este un jucator talentat, a declarat Cristian Pustai.

Marius_Sumudica

Suntem jalnici, asa ne prezentam. Vedem daca putem rezolva problemele. Am facut un meci execrabil. N-am avut timp sa reiau pulsul echipei, este greu, doua luni n-am fost langa ei. Suntem o echipa de play-out la ceea ce jucam. Nu ma asteptam sa pierd meciul acesta, se întampla. A fost o zi nefasta, asta este, suntem in criza. Am întalnit o echipa care s-a aparat foarte bine, s-a pus pe doua linii, noi n-am reusit să facem superioritate si sa aducem mingea in careu”, a declarat Marius Sumudica.