Gaz Metan a remizat cu Dinamo (video)

Gaz Metan Medias a obtinut o remiza in aceasta seara pe teren propriu in meciul cu Dinamo. Scorul final a fost de 2-2 unul dintre golurile echipei oaspete fiind de fapt un autogol al echipei gazde.   Putem spune ca a fost unul dintre cele mai frumoase meciuri din acest sezon. Dinamovistii incep foarte bine, iar in minutul 16 deschid scorul prin Marius Alexe. Bucurestenii se bucura doar 10 minute deoarece sunt  egalati  foarte repede prin atacantul mediesan Astafei.

Club Gaz Metan Medias

In minutul 36 Tahaer Bawab reuseste golul sezonului printr-un calcai superb.

Prima repriza se incheie 2-1 pentru Medias . Nu mult dupa fluierul lui Istvan Kovacs,  Gazul isi da autogol prin Trtovac care incerca sa respinga o minge centrata de dinamovisti.

In minutul 78 Nica de la Dinamo primeste al doilea cartonas galben pentru proteste si este eliminat. Mediasul incearca cu orice pret sa aduca cele trei puncte dar nu reuseste , Eric , Bawab si  Astafei  rateaza unul dupa celalalt. Partidata se termina la egalitate 2-2 iar dinamovistii pleaca de la Medias cu 1 punct.Rezumatul video al meciului se poate vedea mai jos.