Gaz Metan a pierdut cu Ceahlaul Piatra Neamt

Gaz Metan Medias a pierdut in aceasta seara in deplasare la Ceahlaul Piatra Neamt. Scorul final a fost de 2-1. Mediesenii au avut lovitura de start si prima ocazie prin Astafei in primul minut al meciului. Ceahlaul deschide scorul dintr-un corner in minutul 4 prin fundasul Ichim. Bawab trage pe langa poarta dupa o pasa foarte dupa de-a lui Eric in minutul 20. Golubovici de la Ceahlaul  primeste galben dupa o intrare urata la Vrasinescu.

Club Gaz Metan Medias

Todea obtine o lovitura libera la 20 metri de poarta lui Miron dar Eric trage peste poarta. Antrenorul Ceahlaului este trimis in tribune de arbitrul partidei dupa mai multe proteste. Prima repriza se incheie 1-0 pentru gazde.

Ceahlaul are lovitura de start in cea de-a doua repriza. Marcovici de la mediesenii era sa inscrie in propria poarta  dupa o faza foarte buna a celor din Piatra Neamt. Eric reuseste egalarea dupa numai 10 minute din partea a doua a meciului dintr-o lovitura libera. Penalty pentru Ceahlaul dupa un hent la Frasinescu in careu. Golubovici inscrie fara probleme.

In minutul 70 Lukanovici de la nemteni rateaza dupa o lovitura de cap. Jucatorii din Medias incearca disperatii egalarea si rateaza din toate pozitile. Meciul se termina 2-1 pentru Ceahlaul . Dupa aceasta infrangere Gaz Metan este pe locul 14 cu doar 9 puncte. Speram la un rezultat bun in etapa viitoare contra FC Vaslui.