Fotbal: Gaz Metan Medias noul lider al Ligii 1

Echipa antrenata de Cristian Pustai, s-a impus sambata pe terenul celor de la Pandurii Targu-Jiu cu scorul de (2-5). Mediesenii au revenit spectaculos de la scorul de 2-1, echipa din Targu Jiu a deschis scorul prin Lucian Sanmartean in minutul 17 cu un sut de la 23 de metri, la cateva minute distanta Gaz Metan a egalat prin Alex Munteanu iar Tucudean jucatorul celor de la Pandurii a stabilit scorul pauzei in minutul 45.

Dupa pauza mediesenii au revenit mult mai motivati pe gazon iar in interval de 20 de minute au marcat de 4 ori prin Munteanu de doua ori, Mircea Axente si Ovidiu Bic. In urma acestui rezultat Gaz Metan urca pe prima pozitie cu 37 de puncte. Mediesenii intalnesc etapa viitoare campioana en-tire Astra Giurgiu luni 19 dec a.c incepand cu orele 18:00, dar pana atunci formatia de pe raul Tarnava Mare intalnesc Dinamo Bucuresti joi 15 dec a.c in Cupa Romaniei incepand cu orele 20:30.

“A fost un meci greu cu jucatori foarte buni, jucatori cu multa experienta si multe meciuri in Liga 1. Ma bucur mult ca am inscris si am reusit sa-mi ajut echipa in obtinerea acestei victorii. Nu a fost deloc usor pentru ca am fost condusi de 2 ori, dar puterea grupului si puterea noastra de a reveni au dus sa castigam acest meci. A fost primul hat-trick din viata mea. Ma bucur ca am reusit sa ne revenim dupa pauza. Domnul profesor a venit in vestiar si ne-a trezit. Asa am reintrat in joc”, a declarat Munteanu.