Fotbal: Gaz Metan Medias – Luceafarul Oradea 3-2

Gaz Metan s-a impus azi in ultimul meci de pregatire impotriva Luceafarului Oradea cu scorul de 3-2. Oradenii au deschis scorul in minutul 11 prin capitanul Constantin Rosu, in minutul 30 mediesenii restabilesc egalitatea prin Eric care inscrie din penalty. Imediat dupa inceperea reprizei a doua oradenii reusesc sa marcheze prin Paul Pacurar, in minutul 60 Alex Muntean inscrie pentru 2-2 iar Mircea Axente inchide tabela in minutul 64 printr-o executie frumoasa de la 16 metri.

Gaz Metan Medias 2016 - 2017

“Nu sunt multumit de prestatia jucatorilor mei, au incasat doua goluri iar oaspetii au mai avut cel putin 4-5 ocazii de gol. Venim dupa un cantonament destul de greu, se simte oboseala dar speram ca pana sambata sa ne revenim fizic si sa facem un rezultat cat mai bun” a declarat Cristian Pustai.

Mediesenii intalnesc sambata viitoare formatia ASA Targu-Mures, in prima etapa a Ligii 1 incepand cu orele 18:30, partida poate fi urmarita in direct la Digi Sport 1 , Dolce Sport 1 si Look TV.